Úvodní strana
Jsme klasická česká pivnice s pěkným prostředím a kvalitním jídlem. Nabízíme jen to,co opravdu umíme

"U Kostelíčka"
V prostoru od roku 1710 nazývaném U Kostelíčka stávala starodávná zájezdní hospoda "U Vavrušků", v 19. století "U Krátkých". V době slavných kostelíčkovských poutí bývala přeplněna hosty i trhovci, v době trhů a jarmarků i venkovany.

Podle posledního soukromého majitele se hospoda v těsném sousedství kostela nazývala "U Procházků". V nové zástavbě po druhé světové válce byla v přízemí nárožního domu do Štrossovy ulice přibližně na stejném místě, kde stával hostinec Františka Procházky, vybudována nová restaurace, dnes pro blízkost kostelíčka Sedmibolestné matky Boží lidově zvaná "Vatikán".

Od té doby procházela různými obdobími svého vývoje až byla na podzim roku 2003 pro nevyhovující podmínky pro provoz uzavřena. V roce 2004 koupil prostory od města Pivovar Pardubice a.s. a spolu s pány Karlem Ševečkem a Pavlem Kubíčkem, je kompletně zrekonstruoval.

Tak se začala psát novodobá historie "Vatikána".

Provozovatelé doufají, že se Vám, hostům, jak služby, tak prostředí budou líbit a budou též rádi, když se od Vás dozví Vaše kladné i záporné postřehy, aby spokojenost byla na obou stranách.

" Na zdraví a dobrou chut´. "